Dokumenty rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego:
FORMULARZ_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_ODDZIALU_PRZEDSZKOLNEGO.docx
klauzula_informacyjna_i_oswiadczenia_RODO.docx
Dokumenty rekrutacyjne do klasy I:
Dokumenty rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego:
FORMULARZ_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_ODDZIALU_PRZEDSZKOLNEGO.docx
klauzula_informacyjna_i_oswiadczenia_RODO.docx
Dokumenty rekrutacyjne do klasy I:
A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.”
Mikołaj Rej
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To coroczne święto ustanowione zostało przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów Uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń. Od 1950 roku zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Szerzenie wiedzy na temat języka ojczystego wśród dzieci i młodzieży to niezwykle istotna sprawa, by poznawały wartości i piękno naszego narodowego dziedzictwa. Nasza biblioteka włączyła się w obchody tego pięknego święta poprzez różne zabawy i zajęcia językowe i plastyczne.
bibliotekarz M Orzeł
20 lutego 2024r. nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie. Tam obejrzeli spektakl familijny – „Mała Syrenka” – musical na motywach baśni H. Ch. Andersena.
Twórcy spektaklu zabrali widzów do podwodnego, tajemniczego świata, pełnego niezwykłych, baśniowych stworzeń. Główna bohaterka – Mała Syrenka, w poszukiwaniu marzeń i własnej tożsamości przeżywa wiele wzruszeń i rozczarowań. Doświadcza nieszczęśliwej miłości i płaci dużą cenę za swoje marzenia. Po drodze do akceptacji siebie zbiera wiele dobrych i złych doświadczeń, aby ostatecznie odnaleźć siebie i pomimo wszystko pozostać sobą. „BĄDŹ SOBĄ” – takie było przesłanie musicalu.
Niezwykły spektakl, wspaniała scenografia, muzyka i gra aktorów, zrobiły na widzach ogromne wrażenie.
Nasz wyjazd odbył się w ramach projektu „Kulturalna Szkoła na Mazowszu”.
Teresa Kaszuba
17 lutego obchodzimy DZIEŃ KOTA. dzień ten ma na celu podkreślenie roli tych zwierząt w naszym życiu, uwrażliwienie na ich losy i potrzebę niesienia pomocy, szczególnie w okresie zimowym. biblioteka zaprosiła swoich czytelników do wspólnego świętowania. przygotowane zostały wystawki pięknych książek z kocimi bohaterami, ciekawostki, powiedzonka o kotach a także cała galeria kocich bohaterów z bajek i filmów oraz wspólne zabawy. Wszystkim kotom , małym, dużym, szarym, burym i pstrokatym, w paski, w ciapki oraz łaty życzymy wszystkiego najmruczajstego, domów z pełną miską oraz wspólnych chwil z opiekunami.
bibliotekarz M. Orzeł
Walentynki, są idealną okazją do romansu z….. książką. Nasza biblioteka przygotowała się do świętowania. Na czytelników czekają książki o miłości, z których można dowiedzieć się, że miłość niejedno ma imię, może być gorzka, słodka, uskrzydlać, niekiedy łamać serca. Do wypożyczonych w tym dniu książek, dodawaliśmy słodki okolicznościowy cukierek.Odbyło się głosowanie na ulubioną parę filmową. Zwyciężyli Shrek i Fiona.
Można było również odczytać miłosne sentencje z kodów QR. Dzieciaki i młodzież miały też okazje do zrobienia walentynkowych kartek. Można było posłuchać i zadedykować piosenkę miłej osobie.Oprawy świętowaniu dodawała walentynkowa dekoracja.
Bibliotekarz M. Orzeł
12 lutego w Płoniawach Bramurze odbył się powiatowy konkurs piosenki anglojęzycznej Power of Love – organizowany po raz dziewiąty. Uczennice i uczniowie z powiatu makowskiego zaprezentowali repertuar anglojęzyczny o tematyce miłości i przyjaźni. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Grabowska, Zuzanna Tupacz i Aleksandra Zuzelska. Uczennice pięknie zaprezentowały swoje wykonania piosenek anglojęzycznych. Mimo, że tym razem nie udało się im zająć miejsca na podium to gratulujemy im udanych występów i mamy nadzieję, że nadal będą rozwijały swoje pasje.
Edyta Błaszczak
10 lutego 2024r. odbył się III Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Karniewo. Naszą szkołę w w/w turnieju reprezentował grupa 17 uczniów. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim – 7 rund po 30 min. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2016 i młodsi, klasy II – III, klasy IV – VIII i starsi. W swojej kategorii wiekowej (rocznik 2016 i młodsi) Szymon Gamdzyk zajął III miejsce.
Turniej w Karniewie umożliwiał uczestnikom zdobycie kategorii szachowej. By tak się stało, trzeba było spełnić odpowiednie warunki, a mianowicie zdobyć określoną liczbę punktów. Ta sztuka udała się następującym uczniom: Karolowi Zdunek, Mateuszowi Pomaskiemu, Antkowi Gajkowi i Szymonowi Gamdzykowi. Wyżej wymienieni uczniowie zdobyli V kategorię szachową. Natomiast uczennica Natalia Bobińska podwyższyła kategorię szachową z V na IV. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Teresa Kaszuba
Co roku w bibliotece szkolnej odbywa się uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych!
Uczniowie otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania książek i zasad zachowania w bibliotece. Następnie wszyscy wyśmienicie się bawili przy rozwiązywaniu zagadek i wykonywaniu zadań. Później uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali Wyprawki Czytelnicze w skład których weszły: książka dla dziecka "Wnuczka antykwariusza" oraz rodzica "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!". Wyprawki te zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.
bibliotekarz M. Orzeł
W dniu 8 lutego w GOK w Krasnosielcu rozegrano gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,Młodzież zapobiega pożarom". Do rywalizacji przystąpiło 16 uczniów w 3 kategoriach wiekowych klasy 1-4, klasy 5-8 i szkoła średnia. Naszą szkołę reprezentowali: Karol Zduniak, Aleksandra Ferenc, Natalia Bobińska, Krzysztof Radziszewski, Barbara Nowak i Zuzanna Tupacz. Wszystkich przybyłych powitał pan wójt Paweł Ruszczyński życząc powodzenia. Test składał się z 20 pytań, na które uczniowie mieli przeznaczone ok 40 minut. Po części pisemnej nastąpiła dogrywka w formie pytań ustnych. Komisja ostatecznie wyłoniła zwycięzców. W grupie I miejsce pierwsze zajął Karol Zduniak, a w grupie II miejsce również pierwsze Zuzanna Tupacz, którzy będą reprezentować gminę na etapie powiatowym. Uczniom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Barbara Rogala
Luty jest miesiącem, w którym szczególnie zwraca się uwagę na bezpieczeństwo w Internecie. W Polsce odbywają się różne akcje mające na celu przypomnienie zasad bezpiecznego korzystania z sieci oraz zagrożeń, na które możemy się w niej natknąć. W tym roku główne obchody przypadły na 6 lutego, który ogłoszono Dniem Bezpiecznego Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Nasza szkoła również przystąpiła do obchodów tego święta. Na zajęciach informatyki uczniowie rozmawiali o zasadach korzystania z Internetu, wykonali plakaty oraz chmury wyrazowe. Starsi uczniowie uczestniczyli w lekcjach on-line dotyczących śladu cyfrowego oraz cyberprzemocy, przygotowali związane z tematem komiksy oraz plakaty. Przygotowano również gazetkę dotyczącą zagrożeń w sieci.
W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcamy do zapoznania się z publikacjami dotyczącymi zagrożeń i bezpieczeństwa w Internecie:
1. Cyfrowy ślad małego dziecka - https://dyzurnet.pl/uploads/2021/07/Cyfrowy_slad_malego_dziecka.pdf
2. (Nie) widzialne ślady online - https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/cyfrowy-slad-PUBLIKACJA_03_281123.pdf
3. Jak radzić sobie z cyberprzemocą? - https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/Radzenie%20sobie%20z%20cyberprzemoc%C4%85.pdf
4. Bezpieczeństwo dzieci on-line -https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/Bezpieczestwo%20dzieci%20online.%20Kompendium%20dla%20rodzicw%20i%20profesjonalistw.pdf
5. Co moje dziecko robi na YouTube? - https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/Co-moje-dziecko-robi-na-youtube-ULOTKA-FIN.pdf
Paulina Zduniak
Karnawał to czas zimowych balów i zabaw. 2 lutego uczniowie klas I – III i dzieci przedszkolne uczestniczyły w balu karnawałowym. Można było zobaczyć królewny, księżniczki, kotki, misie i inne zwierzaki. Nie zabrakło także bohaterów ulubionych bajek dla dzieci.
Przy rytmach wspaniałej muzyki były zabawy i różne konkursy. Na koniec w nagrodę za dobrą zabawę na dzieci czekała słodka niespodzianka.
Teresa Kaszuba
Uczeń naszej szkoły Damian Zdunek podczas tegorocznych ferii zimowych wypoczywał aktywnie i z dużymi sukcesami realizował swoją pasję jaką jest tenis stołowy. W niedzielę 13 stycznia wziął udział w XII Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego im. Ryszarda Łoniewskiego w Wąsewie, gdzie wywalczył w swojej kategorii wiekowej III miejsce. Kolejnym sukces Damian odniósł w turnieju tenisa stołowego zorganizowanym z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przasnyszu, gdzie także stanął na podium. Serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach tenisowych.
Magda Radziszewska
Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych świąt w roku. Te szczególne dni są kojarzone z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami a ich obchodów nie mogłoby zabraknąć w kalendarzu przedszkolnych uroczystości. Właśnie dlatego w dniu 11 stycznia do naszej szkoły zawitali wyjątkowi goście – Babcie i Dziadkowie naszych przedszkolaków. Dzieci przygotowały dla nich tradycyjne "Jasełka". W pięknych strojach, wśród dźwięków kolęd z przejęciem starały się jak najlepiej odegrać swoje role . Dumni Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Po głośnym „Sto lat” dzieci wręczyły ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Po części artystycznej nasi Goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez mamy przedszkolaków. Takie spotkanie pełne uśmiechów, wzruszeń i radości to świetna okazja do wzmocnienia więzi emocjonalnych z rodziną, nauki dzieci wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych. Mamy nadzieję, że nasi goście miło spędzili czas.
Renata Dziomba
Powered by aSc EduPage