WESOŁEGO ALLELUJA!
Gminny Rodzinny Konkurs na Model Przestrzenny
Przedszkole w Krasnosielcu zorganizowało Gminny Rodzinny Konkurs na Model Przestrzenny. Wzięły w nim udział przedszkolaki z terenu Gminy Krasnosielc. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych 3- 4-latki oraz 5-6- latki.
W dniu 27 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla dzieci i rodziców, w obecności Wójta Gminy Krasnosielc Pana Pawła Ruszczyńskiego, dyrektor przedszkola Pani Agnieszki Gałązki oraz przewodniczącej komisji konkursowej Pani Sylwii Regulskiej. W kategorii dzieci 5-6-letnie drugie miejsce zajął Filip Malicki z naszego oddziału przedszkolnego.
Gratulujemy Filipowi i jego rodzicom!
Magda Radziszewska
Muzyka mistrzów
W poniedziałek 25 marca obejrzeliśmy kolejny występ Agencji Artystycznej Pozytywka. Tym Razem przypomnieliśmy sobie sylwetki najwybitniejszych kompozytorów muzyki klasycznej: Jana Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wysłuchaliśmy najważniejszych utworów z ich dorobku oraz poznaliśmy mnóstwo ciekawostek z ich życia.
Oprócz tego przypomnieliśmy sobie budowę skrzypiec i terminy muzyczne: muzykolog i kompozytor oraz zasady panujące w filharmonii.
Występ zakończył się konkursem wiedzy, w którym wzięli udział: Aniela i Tobiasz Tereszczak oraz Dominik Grabowski. Najsprawniej na pytania odpowiadała Anielka, która wygrała pamiątkowy kubek.
Marzenna Orzeł
2
Światowy Dzień Wody
Światowy Dzień Wody to wydarzenie obchodzone co roku 22 marca. Jest to międzynarodowy dzień ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1993r. Ma on na celu zwiększenie świadomości na temat braku wody pitnej w wielu regionach świata oraz zwrócenie uwagi na znaczenie czystej wody i promowanie zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi. Światowy Dzień Wody w 2024 roku odbywał się pod hasłem: " Woda na rzecz pokoju”. Tematyka ta podkreśla, rolę, jaką woda odgrywa w budowaniu lub podważaniu pokoju. Gdy dostęp do wody jest nierówny, a zasoby są zanieczyszczone lub niewystarczające, zwiększa się ryzyko konfliktów między społecznościami i narodami. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w obchody tego dnia. Przygotowali plakaty o wodzie oraz uczestniczyli w konkursie o wodzie, a także wysłuchali krótkiego wykładu o zasobach i gospodarowaniu wodą.
Magdalena Janowska2
Powitanie Wiosny
Powitanie wiosny w naszej szkole rozpoczęliśmy ogłoszeniem Tygodnia Kolorów. W dniach 18-22 marca codziennie obowiązywał inny kolor. Poniedziałek był dniem koloru czerwonego, we wtorek obowiązywał kolor zielony, w środę na korytarzach królowały kolory różowy i fioletowy, czwartek był dniem koloru żółtego. Na zakończenie tygodnia organizatorzy wybrali kolor niebieski. Akcja miała na celu przede wszystkim integrację społeczności szkolnej, rozwijanie uczniów przez zabawę oraz ich aktywizowanie.
W czwartek, 21 marca, odbyły się główne obchody powitania wiosny. Każda klasa przygotowała pracę pt. „Portret Marzanny”, a następnie uczennice z Samorządu Uczniowskiego zaprosiły wszystkich na I edycję szkolnego programu „Mam Talent”. Do konkursu zgłosiło się 17 uczniów. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, sportowe, recytatorskie, malarskie oraz matematyczne. Wszystkie wystąpienia zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz drobnymi upominkami.
Dziękujemy członkom Samorządu Uczniowskiego za pomysł, przygotowanie i przeprowadzenie obchodów powitania wiosny.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Paulina Zduniak
69
WIELKANOC W BIBLIOTECE
A w szkolnej bibliotece świątecznie. W tygodniu poprzedzającym święta pani Ania Bojarska z Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu zaprosiła chętne dzieciaki do wysłuchania opowiadania „Gdyby jajko mogło mówić” pani Renaty Piątkowskiej. Następnie mogły wykonać piękną pracę plastyczną. Zapraszam do oglądania.
bibliotekarz M. Orzeł
3
Świetlica pełna pomysłów
Wykorzystanie na zajęciach świetlicowych klocków zakupionych w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.
Paulina Zduniak
3
Światowy Dzień Zespołu Downa
Społeczność szkolna w dniu 21 marca obchodziła Światowy Dzień Zespołu Downa. Data ta nie jest przypadkowa – symbolizuje unikalność trisomii 21 oraz jest okazją do podnoszenia świadomości społecznej na temat życia z trisomią 21. Dzień ten jest również znany jako Dzień Kolorowej Skarpetki, co ma na celu przypomnienie o różnorodności i unikalności każdego człowieka. Kolorowe skarpety, są symbolem akceptacji i wsparcia dla osób z zespołem Downa. Przez ten gest pokazujemy solidarność i podkreślamy, że różnice między nami są wartością dodaną, a nie powodem do wykluczenia. Światowy Dzień Zespołu Downa to przede wszystkim okazja do edukacji i rozpowszechniania wiedzy na temat zespołu Downa oraz sposobów wspierania osób z nim żyjących. To także dzień, w którym podkreślamy, jak ważne jest budowanie inkluzywnej społeczności, która akceptuje różnorodność i promuje równość szans.
Uczniowie podczas obchodów w/w dnia wysłuchali opowiadanie o „ Wyjątkowej Fredzi”, wykonali prace plastyczną – kolorowe skarpetki oraz gazetkę szkolna przestawiająca znane osoby z Zespołem Downa - aktorów, polityków, sportowców. Wszyscy uczniowie w tym dniu ubrali kolorowe skarpetki nie do pary, aby solidaryzować się z osobami z Trisomią 21. Na zakończenie każda klasa wykonała pamiątkowe zdjęcie w kolorowych skarpetkach.
Magdalena Janowska pedagog specjalny
7
47. edycja Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”
19 marca 2024r. w #MDK w Makowie Mazowieckim odbył się Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka. To już 47 edycja w/w konkursu, który od lat cieszy się dużą popularnością, o czym świadczy liczba uczestników.
Przesłuchania recytatorów odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: kl. I – III, kl. IV – VI, kl. VII – VIII.
Z każdej kategorii tylko jeden uczestnik kwalifikuje się dalej i reprezentuje powiat w eliminacjach wojewódzkich. Rywalizacja jest duża, a jury ma trudne zadanie, aby spośród wielu wspaniałych recytatorów wybrać zwycięzcę. Naszą szkołę w konkursie reprezentowało ośmiu uczestników. W kategorii klasy I – III – Szymon Gamdzyk i Diana Ferenc, w grupie klas IV – VI – Krzysztof Radziszewski, Lena Olkowska i Barbara Nowak. W kategorii klas VII – VIII wystąpiły: Julia Grabowska, Helena Libchaber i Aleksandra Zuzelska.
Wyżej wymienieni uczniowie świetnie prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i godnie reprezentowali naszą szkołę.
Największy sukces odnieśli: Szymon Gamdzyk, który w kategorii klas I – III zdobył 3 miejsce. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Diana Ferenc. Wyróżnienie w kategorii klas VII – VIII zdobyła Julia Grabowska.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Teresa Kaszuba
11
KONKURS PLASTYCZNY „MOJA BIBLIOTEKA”
W bibliotece szkolnej, z inicjatywy ucznia klasy II Karola Zduniaka, został zorganizowany konkurs plastyczny „Moja Biblioteka”. Podsumowanie konkursu i rozdanie nagród odbyło się 20 marca. Dziękuję za udział w konkursie i zapraszam do biblioteki.
Bibliotekarz M. Orzeł
Przegląd Pieśni Wielkopostnych
W niedzielę 17 marca w Amelinie odbył się XVIII Przegląd Pieśni Wielkopostnych. Tegoroczne hasło przewodnie to MIŁOŚĆ PRZYBITA DO KRZYŻA. Naszą szkołę podczas przeglądu reprezentowały solistki: Zuzanna Tupacz, Julia Grabowska i Aleksandra Zuzelska i chór złożony z części uczniów klasy szóstej i siódmej. Przeglądowi Pieśni towarzyszył Przegląd Plastyczny palm, stroików i prac plastycznych o tematyce wielkanocnej.
Magda Radziszewska
6
Dzień św. Patryka
Dzień św. Patryka to narodowe święto Irlandii obchodzone 17 marca każdego roku. W naszej szkole uczniowie mieli okazję poznać cząstkę kultury Irlandii Południowej. Młodsze klasy poznały legendę o skrzacie Leprechaun, a starsi uczniowie w grupach rozwiązywali quiz dotyczący ciekawostek dotyczących dnia św. Patryka. Poza tym chętni przygotowali piękne plakaty, które zawierały informacje o tym dniu. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie mieli okazję obejrzeć irlandzkie krajobrazy oraz posłuchać irlandzkiej muzyki.
Edyta Błaszczak
30
MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM – eliminacje powiatowe
15 marca 2024 w Karniewie odbyły się eliminacje powiatowe OTWP pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Gminę Krasnosielc reprezentowali : Karol Zduniak i Zuzanna Tupacz.
Po trudnym teście, jak mówią uczestnicy, nie udało się uzyskać miejsc na podium, ale zebrane doświadczenia i wiedza jaką nabyli mogą wykorzystać w następnym turnieju już za rok.
Barbara Rogala
Tydzień kolorów
DZIEŃ KOBIET W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
Odwiedzający tego dnia bibliotekę mogli obejrzeć wystawę książek, których autorkami są wybitne kobiety, oraz książki, których bohaterkami są dziewczynki i kobiety. Można było również zagłosować na ulubioną postać dziewczęcą z bajek i filmów. Zwyciężyła Hermiona z książki o Harrym Potterze. Na kolejnych miejscach uplasowała się Nela mała reporterka oraz Ania z Zielonego Wzgórza. Wszystkie odwiedzające nas dziewczynki mogły wylosować dla siebie sentencje na temat kobiet oraz wysłuchać piosenki na życzenie. Można Było również dostać zakładkę- kwiat. Nie obyło się bez słodkości. To był miły dzień.
bibliotekarz M Orzeł
Rymowanka - konkurs KRUS
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na rymowankę o tematyce "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy".
Wszystkie szczegóły dotyczace konkursu dostępne w poniższym Regulaminie:
CUDOWNEGO DNIA KOBIET
Zapraszamy do obejrzenia footorelacji z Dnia Kobiet w naszj szkole
6
"Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy" - konkurs KRUS
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci. Tegoroczna edycja konkursu przebiega pod hasłem "BEZPIECZNIE NA WSI MAMY, BO O ZDROWIE DBAMY". Szczegółowe wymagania konkursowe dostępne są w poniższym regulaminie:
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie